Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

     

МІЖНАРОДНІ ПРОЄКТИ ТА ПРОГРАМИ,
до яких залучені науково-педагогічні працівники, здобувачі освіти та співробітники інституту


  У 2023 р. за участі викладачів кафедри НТУ ДП здобула два модулі Jean Monnet в рамках програми ЄС Еразмус+:
  • проєкт «Empowering communities for sustainable development in terms of digitalization» (О.Матвеєва, М.Трегуб, О.Чуріканова, В.Наумов (запрошений дослідник Рурського університету Бохуму)
  • проєкт «Smart Specialisation: Spreading Experience of European Regions and Communities» (Т.Маматова, І.Чикаренко, Є.Бородін).
За цими проєктами здобувачі отримують можливість обирати 2 нові актуальні вибіркові ОК протягом 2023-2026 рр.
06.2024
Перша група здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», успішно пройшла навчання за вибірковою фаховою дисципліною: «Смарт-спеціалізація: поширення досвіду європейських регіонів та громад»
(8 кред. ЄКТС – 240 год.)
 

04.2024
Відбулася фінальна подія у межах першого року викладання вибіркової фахової дисципліни «Смарт-спеціалізація: поширення досвіду європейських регіонів та громад» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» НТУ «Дніпровська політехніка» – Ярмарок проєктів із постерною сесією «Пріоритети регіональної смарт-спеціалізації та приєднання до Платформи S3».
 


02-05.2024
Викладання за двома модулями Jean Monnet в рамках програми ЄС Еразмус+ для перших груп здобувачів:
  • вибіркова фахова дисципліна «Смарт-спеціалізація: поширення досвіду європейських регіонів та громад»
  • вибіркові дисципліни софт-скілс «Smart-менеджмент сталого розвитку громад у цифрову еру» та «Європейські інструменти громадської SMART-активності»
«E-democracy and innovative Governance in Dnipro Region: cooperation models and resilience of the society» (ESTDEV grant, funded by the Estonian Centre for International Development, 2023-2024).

«Електронна демократія та інноваційне врядування у Дніпропетровській області: моделі співпраці та стійкість суспільства» (ґрант ESTDEV, фінансується Естонським центром міжнародного розвитку, 2023-2024 роки).

Проєкт спрямований на розвиток потенціалу співпраці Дніпропетровської області та підвищення стійкості громад завдяки смарт-урядуванню та цифровій демократії. Крім того, метою є отримання знань про електронну демократію у більш ширшому сенсі через підвищення цифрової грамотності для сприяння інтеграції в ЄС та посилення співпраці заради відновлення країни.

Під час проєкту:
  • у співпраці з партнерськими організаціями для мешканців Дніпра буде розроблено та проведено онлайн-курс, присвячений цифровій демократії, практикам належного врядування, моделям співпраці та цифровій компетентності;
  • партнерам з Дніпра провідними фахівцями Естонії будуть надані індивідуальні консультації щодо інноваційних рішень та смарт-урядування;
  • у співпраці між Дніпровська політехнікою і Тартуським університетом буде проведено подальше дослідження щодо "мудрого" врядування в Дніпропетровській області;
  • для партнерських організацій Дніпра буде організовано навчальну поїздку до Естонії;
  • партнери з Дніпра зможуть взяти онлайн-участь у конференції з електронного врядування EGA;
  • буде проведено підсумковий семінар для оцінки впливу проєкту на громади Дніпропетровської області та планування подальших проєктів співпраці.


Партнери проєкту:
  • University of Tartu (Тартуський університет, Естонія);
  • кафедра державного управління і місцевого самоврядування ННІ державного управління Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»;
  • комунальне підприємство «Е-Дніпро»;
  • Асоціація міст України;
  • Дніпровська міська рада;
  • ГО «Українська експертна фундація».
  06.2024
Розпочато реалізацію робленого в межах проєкту онлайн-курсу «Ти керуєш: принципи е-врядування»
 
 

19-25.05.2024
Професори кафедри Н. Гончарук, С. Квітка і Т. Маматова взяли участь у візиті до Естонії у складі делегації представників академічної спільноти, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства Дніпропетровської, Сумської, Київської, Миколаївської областей.
  • Зустрічі й обговорення найкращих практик цифрового врядування й цифрової демократії  та інноваційного управління в Естонії з представниками громадянського суспільства, посадовими особами Талліннської міської влади, експертами Брифінг-центру e-Estonia, Офісу стратегічного управління Таллінна, Урядової канцелярії Естонії
    (20-21.05.24, Таллінн)
  • Участь у Міжнародній конференції з електронного врядування EGA «Unlocking Digital Success» (22-23.05.24 травня, Тарту)
  • Зустрічі з представниками Університету Тарту за напрямами: міжнародне співробітництво, Skytte Institute, Grand writing and management, E-learning; муниципалитету Тарту щодо розгортання Cyber Ranges / Кіберполігонів; UTUC / Українського центру в Університеті Тарту (24.05.24, Тарту).
  •  
15-18.04.2024
Професор кафедри Т. Маматова взяла участь у «Міжнародному тижні викладачів», що проводився Центром розвитку університетського викладання (CeUL) Стокгольмського університету:
  • Взято участь у фінальному заході проєкту U-Train «Training to Teach Online in Wartime and After»;
  • Проведено робочі зустрічі щодо подальшого співробітництва між НТУ «Дніпровська політехніка» та Стокгольмським університетом (Швеція) з метою налагодження партнерських відносин між університетами та реалізації майбутніх міжнародних проєктів.
  • Презентовано наукові, методичні та адміністративні досягнення НТУ «Дніпровська політехніка» у контексті викладання та навчання з використанням високотехнологічних засобів.
  • Встановлено нові міжнародні наукові контакти для подальшої співпраці, зокрема, задля розробки та надання високоякісних освітніх послуг, проведення передових досліджень та просування інновацій у вищій освіті.
   
За сприяння Університету НПП отримують можливість професійного розвитку у закордонних ЗВО.
У 2022-2023р. доц. О.Матвеєва є запрошеною дослідницею Міжнародного Центру гендерних студій ім. Марії Ягоди Рурського університету Бохуму (Німеччина).

7-10.08.2023. Проведенння курсу лекцій на тему платформізації політик у цифрову еру в межах літньої школи DAAD GoEast Summer School в European Humanities University (м. Вільнюс, Литва) доцентом кафедри Матвеєвою О.Ю. для аспірантів галузі політології ЗВО Німеччини, Австрії та США.
04 липня 2023 року д.держ.упр., проф. кафедри державного управління і місцевого самоврядування НТУ «Дніпровська політехніка» Хожило І.І. прийняла участь в роботі міжнародної Літньої школи-2023 «EkSoc Summer School “Environmental aspects of global social and economic development” (Лодзь, Польща).

Тема лекції «Сталий розвиток системи охорони здоров’я в епоху глобальних викликів: досвід Польщі та України» (Sustainable development of the healthcare system in the era of global challenges: the experience of Poland and Ukraine).



2022
Міжнародний проєкт «Embracing Digitalization in the Academia: International Collaboration for Capacity Building and Innovation (EMDIAC)» за підтримки Swedish Institute.
  • Голова консорціуму - Linköping University
  • Координатор проєкту від Дніпровської Політехніки – Olga Matveieva, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ННІ державного управління
  • Команда проєкту: Азюковський О.О., Трегуб М.В., Матвєєва О.Ю., Пряжнікова К.В, Желдак Т.А.
  • Проєкт EMDIAC спрямовано на підтримку процесів діджіталізації в університетському середовищі заради розбудови демократії в країнах-партнерах проєкту та посилення ролі наукових кіл у їх вирішенні.
  • Мета – налагодити довгострокову та стратегічну кооперацію між Linköping University (Швеція), University of Tartu (Естонія), Dnipro University of Technology (Україна) та організацією громадянського суспільства Human Constanta (Біларусь) з метою посилення можливостей партнерів щодо організації проєктного менеджменту та надання високоякісних освітніх послуг, проведення передових досліджень та популяризації інновації у вищій освіті в контексті цифрової трансформації, яка впливає на всі аспекти управління, економіки та суспільства. За допомогою серії вебінарів та робочих зустрічей заплановано підвищення кваліфікації академічного персоналу на стратегічному та оперативному рівні. Такий обмін знаннями та досвідом сприятиме розбудові та зміцненню спроможності партнерів задовольняти поточні та майбутні потреби суспільства під час та після війни.

Сформовано консультаційну робочу групу з експертного супроводу процесів цифрової трансформації на рівні університету, що включає в себе провідних галузевих учених-експертів зі Швеції та Естонії (2021 - 2022).

Проведено низку робочих зустрічей представників НТУ «Дніпровська політехніка» з Дніпровською міською радою з метою розробки проєкту стратегії цифрової трансформації міста Дніпра «Дніпро смарт сіті» за підтримки європейських експертів (2022).

Проведено низку робочих зустрічей представників НТУ «Дніпровська політехніка» з Дніпровською міською радою з метою розробки проєкту стратегії цифрової трансформації міста Дніпра «Дніпро смарт сіті» за підтримки європейських експертів (2022).


03.01-06.01.2024.
  Доцент кафедри О. Матвєєва разом з колегами з Linköping University (Швеція) Prof. E.Wihlborg та Ass. Prof. M.Gustafsson взяла участь у міжнародній конференції The Hawaii International Conference on System Sciences з представленням результатів наукового дослідження.

  Стаття, яку підготовлено у межах проєкту EMDIAC міжнародним науковим колективом – Ольга Матвеєва, Тетяна Маматова, Євгеній Бородін, Mariana Gustafsson, Elin Wihlborg, Сергій Квітка – перемогла у номінації «Краща стаття міні-треку» HICSS 57.

   За напрямом «Digital Government» / Minitrack "Design, Implementation, and Management of Digital Government Policies and Strategies" до оргкомітету HICSS 57 було подано 45 статей, 11 статей було відібрано для участі й публікації, 4 - висунуто на номінацію, 1 - перемогла.


27.12.2023.
  У матеріалах HICSS 57 опубліковано статтю Matveieva O., Mamatova T., Borodin Y., Gustafsson M. S., Wihlborg E., Kvitka S. (2024) Digital Government in Conditions of War: Governance Challenges and Revitalized Collaboration between Local Authorities and Civil Society in Provision of Public Services in Ukraine. Proceedings of the 57th Hawaii International Conference on System Sciences (HICSS-57). P. 2003-2011. URI: https://hdl.handle.net/10125/106628.

  HICSS (The Hawaii International Conference on System Sciences) - Гавайська міжнародна конференція з системних наук (https://hicss.hawaii.edu/) - із 1968 року визнана як унікальна платформа, що об’єднує для обміну думками та ідеями у високоінтерактивному робочому середовищі науковців та професіоналів з академічних кіл, промисловості та урядових установ з усього світу. HICSS посідає друге місце у світі за рейтингом цитування серед конференцій із системних наук.

23-27.10.2023.
  Відбувся навчальний візит за проєктом до Університету Лінчепінгу (Швеція). До складу делегації НТУ «Дніпровська політехніка» увійшли завідувач кафедри І. Чикаренко, професор кафедри Т. Маматова, доценти кафедри Н. Сорокіна та О. Матвєєва:
  • поспілкувалися із колективом Didactuсum, що сприяє професійному становленню й розвитку викладачів;
  • взяли участь у відкритій лекції-дискусії щодо викликів поширення ШІ;
  • дізналися новини щодо досліджень у сфері е-урядування та досвід програми майбутніх лідерів SeGRID від професора Elin Wihlborg;
  • презентували власні напрями наукових досліджень та обговорили актуальні і різноманітні дослідження зарубіжних колег;
  • зміцнили зв'язки для ініціювання нових наукових
1-20.05.2023
   Проведення дослідження практик цифрової взаємодії органів публічного управління із громадськістю для представлення результатів на міжнародній конференції з публічного управління Hawaii International Conference on System Sciences (HICSS 57 2024) (статтю прийнято редколегією 18.08.2023).
Дослідницька група кафедри: проф. Є.Бородін, проф. Т.Маматова, проф. С.Квітка А., доц. О.Матвеєва Linköping University (Швеція): Prof. E.Wihlborg, Ass. Prof. M.Gustafsson, URL: https://cutt.ly/kwgOsFq.
25.04.2023
   Проведення відкритої онлайн-лекції на тему «Воєнна дезінформація росії: кампанії в Україні та ЄС» доцентом Матвеєвою О.Ю. в Університеті Лінчопінгу, Швеція.

15-17.04.2023
   У складі делегації Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" доц. Н.Сорокіна відвідала Університет Тарту Естонії. Програма візиту передбачала обмін досвідом щодо організації цифрового переходу ЗВО.
Теми зустрічей:
  • Електронний деканат
  • Дистанціні формати навчання
  • Застосування проєктного підходу до прискорення цифрової трансформації ЗВО
06.04.2023
   Участь у публічній інаугураційній лекції професора з е-врядування др. Вінсента Хомбурга (dr. (Vincent) VMF Homburg) англійською мовою «The Politics of E-Governance» (Університет Тарту, Естонія).
05.04.2023
   Участь у інтернаціональному заході з цифрової трансформації Digital transformation: EU experience and opportunities 4 Ukraine (Цифрова трансформація: досвід ЄС та можливості для України ) у Linköping University, Швеція.
14-17.12.2022
   Професори кафедри Сергій Квітка та Тетяна Маматова взяли участь у навчальному візиті представників професорсько-викладацького складу НТУ «Дніпровська політехніка» до Університету Лінчепінгу (Швеція) з метою обміну знаннями і практиками цифровізації освітньої і наукової діяльності.


Публікації Linkоеping University:

10.12.2022
   Старт викладання підготовленого у межах проєкту EMDIAC навчального курс з основ повоєнної інтеграції України в цифровий простір ЄС (вибіркова дисципліна soft-skills).


08.09.2022
   Доцентом Ольгою Матвєєвою презентовано дослідницькі результати проєкту на провідній міжнародній конференції з електронного врядування #EGOV-CeDEM-ePart 2022 в Університеті Лінчепінгу (Швеція) та опубліковано видавництвом Springer (https://doi.org/10.1007/978-3-031-15086-9_2).

10.08.2022
   Організовано міжнародну літню школу для студентів «Післявоєнна ревіталізація міст в цифрову еру: перспективи для України» в Університеті Тарту (Естонія).

14.06.2022
   Участь доцента кафедри Ольги Матвєєвої у пленарному засіданні на міжнародній конференції "Україна: чому вона навчила світ, і що світ може зробити, щоб забезпечити краще майбутнє?" Університету Тарту (Естонія).


07.06.2022
   Взято участь у підготовці та проведенні віртуального круглого столу «Діджиталізація в університеті» з провідними естонськими та шведськими експертами з реформування та цифрової трансформації європейських університетів з метою обміну досвідом та трансферу знань.

20.05.2022
   Участь представників кафедри у Міжнародній конференції Східного партнерства з електронного урядування «Дезінформація в епоху цифрових технологій. Вплив на демократію, державу та суспільство» за участю екс-президенте Естонії, що опікується оборонною допомогою Україні, та представництва Офісу Президента України, м. Тарту, Естонія

Logo HWR Berlin
2021-2022
 
   Проект Інституту співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи в рамках DAAD програми «Академічний обмін і наукове співробітництво для безпеки, співпраці та розвитку громадянського суспільства в Європі».

Berlin School of Economics and Law. Ukrainian-German Advent Week (10-17 December 2022).
Захід був спрямований на проведення семінарів щодо обговорення основних загроз, які стоять перед закладами вищої освіти України в умовах війни та обговорення Європейських стандартів законодавства в сфері адміністративного та трудового права.

Учасниця заходу: Наталія Сорокіна,
д.держ.упр., доцент, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування.

«Berlin International Winter School 2021».
Зимова школа для здобувачів магістерського рівня вищої освіти та аспірантів галузі знань «Публічне управління та адміністрування» на базі Вищої школи економіки та права Берліну (Berlin School of Economics and Law, HWR Berlin).

Учасниці: аспірантки кафедри Дар’я Біла і Тетяна Дробахіна, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Публічне управління і адміністрування» Вікторія Литвінова.



2015-2023
         
Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP) реалізується протягом 2015–2023 років Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Програма впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).
  • Цільовими регіонами є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська області.
  • Робота триває за двома ключовими компонентами: розвиток електронних послуг та електронної демократії як на національному рівні, так і в регіонах України (або на рівні громад).
  • Проєкт реалізувався шляхом участі в експертній групі освітнього напряму; створення навчальної програми з електронного урядування та електронної демократії для центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації публічних службовців та відповідного е-курсу; розроблення регіональної програми інформатизації Дніпропетровської області.
  • https://egap.in.ua/
  • Аспірантка кафедри Наталія Піскоха – регіональна координаторка програми у Дніпропетровській області.
Науково-консультативний супровід розроблення:

  • Регіональної програми інформатизації «Електронна Дніпропетровщина» на 2020–2022 роки

https://oblrada.dp.gov.ua/rishennia/sklikannia-7/xviii-sesiya/%e2%84%96-506-18vi%d1%96-25-10-2019-%d1%80/

  • Регіональної програми інформатизації Дніпропетровської області на 2017–2019 роки «SMART_REGION.DP.UA»

За участі викладачів кафедри
за програмою EGAP розроблено
навчальний посібник (2017)

https://egap.in.ua/biblioteka/e-uriaduvannia-ta-e-demokratiia-navchalnyi-posibnyk/

Створено навчальну програму з електронного урядування та електронної демократії для центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації публічних службовців, створено  комп’ютерний клас-лабораторію для проведення тренінгів, проведено низку тренінгів:
професор Сергій Квітка, професор Тетяна Маматова, професор Ірина Чикаренко, доцент Олег Кравцов, доцент Сергій Кандзюба

Розробка та експертний супровід курсів дистанційного навчання за темою «Створення інтегрованих ЦНАП об’єднаних територіальних громад» (2017)

Взято участь у навчальній поїздці до Естонії (2016), З-денний тренінг «Розроблення навчальної програми
з е-урядування» / e-Governance curricula development для експертів Програми
«Е-врядування задля підзвітності влади
та участі громади» (EGAP) (Фонд Східна Європа, e-Governance Academy, Tallinn, Estonia).




2012-2021
  • «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – Швейцарсько-український проєкт, який фінансувався Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджувався Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).
    Місія проєкту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади.
  • Завершилася IV фаза проєкту (2017-2021).
    Завданням проєкту DESPRO у цій фазі було підвищення спроможності національних стейкхолдерів у регулюванні, керуванні та виконанні реформи децентралізації; сприяння отриманню публічних послуг високої якості в громадах, що входять до складу цільових регіонів проєкту та знаходяться поза їх межами в децентралізований спосіб та з використанням сталих моделей надання послуг.
  • https://despro.org.ua/

За участі викладачів кафедри
за програмою EGAP розроблено
навчальний посібник (2021)

https://despro.org.ua/news/detail.php?ID=2302

Проф. Тетяна Маматова взяла участь у DESPRO-Day (2021), де презентувала здобутки е-платформи Спільноти практик: Сталий розвиток.

Проведено 10 всеукраїнських і низку регіональних е-курсів

Взято участь у навчальних поїздках:

  • 2017 - «Регіональний та місцевий розвиток: системи управління знаннями
    та людські ресурси»,
    м. Краків, гміни Малопольського воєводства (Польща)

2011 – «Управління знаннями
в державному управлінні», Швейцарська конфедерація

Регіональний координатор проекту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» | Громадський Простір
2019

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», який впроваджується IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти та науки України.
https://irex.mocotms.com/

2013-2018
  • Швейцарсько-український проєкт „Розвиток громадянських компетентностей в Україні“ (DOCCU) – це швейцарсько-український проєкт, який реалізовувався в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України до 2018 рр., а саме в рамках її напрямку «Врядування та відновлення миру». Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва (ШАРС) уповноважила Інститут міжнародних проєктів в освіті Цюріхського педагогічного університету реалізувати проєкт DOCCU. Донором проєкту є Швейцарска Конфедерація. Виконавцем проєкту є Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія). Партнерами з реалізації проєкту в Україні є Академія, Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів (КОІПОПК) та Одеський обласний інститут удосконалення вчителів (ООІУВ). Академія координує реалізацію DOCCU в Україні.
  • Головна мета проєкту – підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні через систему навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування; систему післядипломної освіти вчителів і керівників шкіл.
  • Проєкт покликаний удосконалити процес співпраці між органами державної влади, системою освіти та громадськістю для створення демократичного середовища у місцевих громадах.
  • http://doccu.loippo.edu.ua/
  • https://www.facebook.com/groups/988776727870364
  • Майстер-тренери з ОДГ/ОПЛ:
    професор Євгеній Бородін, професор Тетяна Маматова

2016-2022
     

  • Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) спрямовує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для територіальних громад (ТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.
  • DOBRE має допомогти ТГ зростати і процвітати шляхом посиленого місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку і водночас слугувати моделями та мотиваторами для інших громад, котрі планують об’єднання.
  • DOBRE має дві основних цілі:
  • підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ;
  • допомога громадянам і громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

https://donors.decentralization.gov.ua/project/dobre

Проведення тренінгів для представників ТГ: професор Євгеній Бородін, професор Ірина Чикаренко

Розроблення навчальних програм



2016-2023
  • Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», 
    яка спільно фінансується ЄС та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
  • Програма створена для надання допомоги у створенні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян, націлена на покращення якості надання адміністративних послуг для населення.
  • Конкретною метою Програми є посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях для подальшого впровадження децентралізації України та відповідних реформ регіональної політики, а також сприяння визначенню функцій кожного рівня управління в конкретних сферах політики.
  • Професор Тетяна Маматова:
    • розробник е-формату тренінгів, тренер за Модулями 1-3 «Створення центру надання адміністративних послуг в об’єднаній територіальній громаді» навчального курсу для посадових осіб виконавчих органів місцевих рад, задіяних у наданні адміністративних послуг та у створенні ЦНАП (2019-2021)
    • Участь у розробленні та проведенні навчальних тренінгів, навчально-методичних матеріалів та посібника за тематикою проекту «Розроблення ефективної організаційної структури (схеми) для ОТГ» (2018)
  • Викладач-практик, доцент Ольга Кірєєва – радниця з управління навчанням, «U-LEAD з Європою»

2015–2016
  • Міжнародний проект «Співробітництво адміністрацій та громадських організацій в сфері надання суспільних послуг» у межах Польсько-Канадської програми підтримки демократії. Лідер проекту – Асоціація «Час. Простір. Ідентичність», м. Щецин, Польща. Партнери проекту: Дніпропетровський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», Дніпропетровське регіональне відділення Асоціації міст України, Центр громадських ініціатив (м. Слупськ, Польща), Вища школа публічної адміністрації у м. Щецин, ГО «Центр суспільно-економічного розвитку».
  • Головна мета проекту – адаптувати, впровадити і протестувати модель делегування суспільних послуг від органів місцевого самоврядування громадським об’єднанням в Україні на прикладі Дніпропетровської та Львівської областей.
  • Радники органів місцевого самоврядування із впровадження моделі делегування публічних послуг MKUS: проф. Євгеній Бородін, проф. Тетяна Маматова.

За участі викладачів кафедри розроблено навчальний посібник (2016)

Презентація моделі та її реалізації в Україні


Проєкт міжнародної технічної допомоги „Партнерство для розвитку міст“ (ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Проєкт ПРОМІС впроваджувався з квітня 2015 р. до грудня 2020 р. Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.
http://pleddg.org.ua/ua/ Міжнародний проєкт щодо впровадження Бакалаврської програми з публічного управління та адміністрування Німецько-української школи управління (GUSG).

Проєкт Британської Ради „Англійська мова для університетів“ – має на меті зробити внесок у процес якісних змін щодо рівня володіння англійською мовою як викладачів, так і студентів вищих навчальних закладів України, що дозволить їм брати більш активну участь у заходах на міжнародному рівні.
Основні цілі проєкту – сприяння процесу нарощування сталого потенціалу у галузі викладання англійської мови, для покращення володіння англійською мовою до рівня В2/С1 згідно зі шкалою загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти; сприяння запровадженню стандартів володіння англійською мовою у вищих навчальних закладах України. Досягнення цілей здійснюється на основі експертних оцінок та рекомендацій консультантів Британської Ради.
http://www.britishcouncil.org.ua/teach/projects/english-universities

Міжнародна освітня програма підвищення кваліфікації державних службовців у сфері європейської інтеграції та державного управління організована для делегацій Академії – навчальні візити за кордон для представників мережі Академії, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (за рахунок учасників).

Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні (Srtengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні, має на меті застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення чотирирічного плану заходів, зміст яких полягає у орієнтації та навчанні студентів, викладачів та адміністраторів навчальних закладів України практичної цінності і важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі.
https://saiup.org.ua/


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт